Informacje na temat naboru do klasy żekgarskiej na rok szkolny 2018/2019 dostępne są w zakładce "Klasa żeglarska".

Wspomnień czar – Zimowisko 2018

Dodano 5 lutego 2018r. przez Kamila Procyk

Ferie zimowe już za nami, więc czas na wspomnienia…

W naszej szkole od 22 do 26 stycznia odbyło się Zimowisko. W wypoczynku wzięło udział sześćdziesięcioro dzieci z klas I—III.  Zajęcia odbywały się w świetlicach nr 3 oraz 4. Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Uczestnicy zimowiska doskonalili sprawności intelektualne i fizyczne, kształtowali właściwe nawyki i bezpieczne zachowania, rozwijali indywidualne zainteresowania i talenty poprzez udział w rozmaitych zajęciach sportowych, plastycznych, technicznych i muzycznych. W pierwszym dniu wszyscy obowiązkowo zostali zapoznani z obowiązującymi na zimowisku regulaminami bezpieczeństwa, a także uczestniczyli w grach i zabawach integrujących w grupach. Ponadto odbył się zimowiskowy MiniMasterchef – dzieci samodzielnie wykonały sałatki: owocową oraz warzywną, które tego samego dnia zostały ze smakiem zjedzone.  „Gwoździem programu” dnia pierwszego była gra miejska, która odbyła się na terenie szkoły. Dzieci z entuzjazmem rozwiązywały przygotowane zadania, aby jak najszybciej dotrzeć do ukrytego skarbu. Następnego dnia pojechały do Planetarium na projekcję multimedialną pt. „Co się stało z kalendarzem”. Po powrocie dzieci kontynuowały różnorodne zajęcia ruchowe oraz zabawy w grupach. We środę, w gospodarstwie Ataman odbył się kulig, którego niewątpliwą atrakcją były zaprzęgi konne
i pyszne kiełbaski z ogniska. Nie zabrakło również zabaw i tańców. Następnego dnia uczestnicy zimowiska spędzili przemiłe popołudnie grając w kręgle. Między wyjściami w szkole odbywały się różne konkursy: wiedzy o bajkach, turniej warcabowy, konkurs na najpiękniejszą zimową grę planszową jak również dyskoteka i wspólne jedzenie pysznej pizzy! Chętne dzieci mogły brać udział w grach i zabawach zręcznościowych w sali gimnastycznej. Ostatniego dnia dzieci pojechały do kina na film pt. „Tedi i mapa skarbów”. Tego dnia czekała także wspaniała niespodzianka – na zimowisko przyjechał ogromny tort! Rozdano wszystkim upominki, a laureaci konkursów otrzymali nagrody.

A oto lista konkursowych zwycięzców:

• „Quiz o bajkach i baśniach”

Kategoria klas I-II:

Wyróżnienie:

Zosia Jakubiak

Małgosia Bielecka

Zimowisko wszystkim uczestnikom bardzo się podobało. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, w wypoczynku weźmie udział jeszcze więcej dzieci.

Dziękujemy za aktywny udział i pozytywną atmosferę panującą podczas zimowiska.

Organizatorzy:

Diana Gwiazda