nasze działania 2015/2016

Świetlicowy turniej warcabowy klas III – IV

13 maja odbył się w naszej szkole Świetlicowy Konkurs Warcabowy dla klas III – IV. Do rozgrywek przystąpiło 25 uczniów. Po zaciekłych walkach każdy z uczestników otrzymał medal, zwycięzcom natomiast przypadły puchary. Gratulujemy uczestnikom konkursu. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców.

Poprzez logopedyczne wierszyki ćwiczymy nasze języki 🙂

,,Śmieszne wierszyki łamiące języki” to nazwa międzyszkolnego logopedycznego konkursu plastycznego, który odbywał się w kwietniu w naszej szkole. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Wzięło w nim udział 146 małych artystów z 8 świetlic olsztyńskich szkół podstawowych: SP 2, SP 3, SP 7, SP 25, SP 29, SP 30, SP 33, SP 34. Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Dorota Zabuska, pani Jolanta Patalas (nauczyciel plastyki) i pani Agnieszka Grudzień (nauczyciel świetlicy) dokonała oceny prac plastycznych, biorąc pod uwagę: zgodność pracy z wybranym wierszem logopedycznym, samodzielność oraz estetykę wykonania. Prace zostały nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody dla laureatów i wyróżnionych dzieci ufundowała Rada Rodziców.

POLACY NIE GĘSI, SWÓJ JĘZYK MAJĄ

Pod takim hasłem w dniach 22 lutego do 26 lutego 2016 roku obchodziliśmy

w naszej szkole

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

Z tej okazji odbyły się liczne konkursy, do których stanęli wszyscy miłośnicy poprawnej polszczyzny. A było ich niemało! Komisja konkursowa złożona z profesjonalistów – polonistów i logopedy, wybrała. m.in. szkolnych Mistrzów Mowy Polskiej i Ortografii. Wyłonieni zostali też ci, co nie bazgrzą jak kura pazurem, tylko tajniki kaligrafii zgłębili i swoimi pięknie prowadzonymi zeszytami zachwycili komisję konkursową. Laureaci, poza satysfakcją, zyskali wartościowe nagrody – statuetki, dyplomy i markowe długopisy, które ufundowała niezawodna Rada Rodziców.

Dziękujemy za wsparcie!

Reprezentacja Dziewcząt w nowych strojach siatkarskich

„Siatkarki” z naszej szkoły już w następnych zawodach wystąpią w nowych strojach reprezentacyjnych, których fundatorem jest Rada Rodziców SP 7. Jak widać na załączonych zdjęciach Dziewczyny wyglądają bardzo ładnie i elegancko. Pięknie dziękujemy Rodzicom naszej szkoły, którzy nas wspierają, motywują i kibicują w każdych zawodach.

Rezprezentantki SP 7 i P. Marzena Żukowska

Sportowy grudzień w „Siódemce”

W grudniu byliśmy gospodarzami trzech turniejów sportowych: rejon „4” siatkarskich dziewcząt, rejon „3” siatkarskich dziewcząt oraz półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej dziewcząt. Gościliśmy szkoły z regionu województwa warmińsko – mazurskiego. Dzięki wsparciu Dyrekcji szkoły, rodziców i uczniów nasze turnieje są wysoko oceniane przez gości. Dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinansowała za zakup wody mineralnej dla zawodniczek.

Konkurs plastyczny

W ramach programu „Siódemka czyta dzieciom” realizowanego w grudniu 2015 roku dzieci z klas I – III wzięły udział w konkursie plastycznym pt:” Mój ulubiony bohater książkowy”. Rada Rodziców dofinansowała nagrody dla zwycięzców. Były to słodycze i przybory szkolne.

ŚWIĄTECZNA PACZKA SP7

W okresie przedświątecznym w naszej szkole z inicjatywy Rady Rodziców została przeprowadzona świąteczna akcja charytatywna pod hasłem „Świąteczna Paczka w SP7„

W dniach 7.12 – 11.12 pedagodzy szkolni zorganizowali zbiórkę słodyczy, książek, gier i zabawek, z których przygotowane zostały paczki dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wykazali ogromne zaangażowanie w akcję. Rada Rodziców sfinansowała świąteczne torby, dzięki czemu udało się przygotować 37 dużych paczek, którymi zostali obdarowani najbardziej potrzebujący uczniowie.

Recyklingowe Ozdoby Choinkowe

W okresie przedświątecznym w naszej szkole zorganizowany został konkurs pt. Recyklingowe Ozdoby Choinkowe. Ideą konkursu było wykorzystanie surowców wtórnych do stworzenia niepowtarzalnych ozdób choinkowych. Rada Rodziców sfinansowała zakup nagród. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:

Klasy I – III

1 miejsce : Remigiusz Marcinkowski II d

2 miejsce : Michalina Cywińska II c

3 miejsce: Wiktor Bagiński I d

Wyróżnienia:

Malwina Chrapowicka I a

Magda Ferenc II d

Klaudia Giak II d

Staś Ptasik II d

Oskar Turski II d

Marietta Włodarska I a

Klasy IV – VI

1 miejsce : Jakub Lempaszek IV a

2 miejsce : Kornelia Kulis IV a

3 miejsce: Martyna Romanow VI a

SŁODKIE PODZIĘKOWANIA DLA NAUCZYCIELI

W Święto Komisji Edukacji Narodowej specjalnie na tę okazję przygotowanym tortem podziękowaliśmy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci.

Mamy nadzieję, że udało nam się Państwu „osłodzić” nie tylko ten dzień.

PROMOCJA ZDROWIA

Nauczyciele świetlicy zorganizowali w listopadzie międzyszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo”. Zachęcając dzieci do przedstawienia produktów dających energię i siłę do nauki i zabawy, zauważyli, że uczniowie olsztyńskich szkół posiadają rozległą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Rada Rodziców popiera promocję zdrowia i ufundowała dla 15 nagrodzonych i wyróżnionych uczniów nagrody rzeczowe.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

Tradycyjnie od kilku lat Rada Rodziców w sposób szczególny wita nowych uczniów naszej Szkoły.

W tym roku przeznaczyliśmy 750 zł. na zakup dyplomów i biretów dla pierwszoklasistów.

Trzeba przyznać, że prezentowali się dostojnie. Życzymy im samych szkolnych sukcesów!

FESTYN „JESIEŃ NA DWÓCH KÓŁKACH”

Wrześniowa sobota zgromadziła w szkole wielu uczniów wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami. Zorganizowano bowiem festyn pod hasłem „Jesień na dwóch kółkach”. Rada Rodziców sfinansowała zakup szczególnych nagród. Były to lampki rowerowe, odblaski, blokady do rowerów, kaski itp. Dzięki temu nasze pociechy bezpiecznie na rowerach dojadą do szkoły.