Dodano 13 marca 2020r. przez Łukasz Rybicki

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 16 marca 2020r. do 25 marca 2020r. wszystkie zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w naszej szkole są odwołane. Nie oznacza to jednak, jak zaleca MEN, dni wolnych od nauki.

Mając na uwadze powyższe wskazania, informujemy, że za pomocą dziennika elektronicznego zostaną przekazane rodzicom uczniów klas IV- VIII loginy i hasła do zalogowania się na: portal.office.com, gdzie będą udostępniane materiały edukacyjne z poszczególnych przedmiotów. Uczniowie po zalogowaniu, w określonych godzinach, będą mogli też skonsultować się ze swoim nauczycielem na ww. platformie.

Rodzice uczniów klas I- III będą otrzymywać systematycznie wskazówki do pracy z dziećmi w dzienniku elektronicznym.

Wszyscy nauczyciele od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.30 będą dostępni na platformie: portal.office.com lub w Librusie. W tym czasie rodzice oraz uczniowie mogą skontaktować się z nauczycielem w celu pojawiających się ewentualnych pytań, konsultacji.

Poniżej przesyłamy zalecenia przekazane w komunikacie MEN:

Rodzicu,

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS

(https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach), MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie szkoły i w Librusie.