FESTYN RODZINNY POD HASŁEM „ PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

Dodano 9 października 2017r. przez Łukasz Rybicki

Większość z nas lubi podróżować, poznawać nowe miejsca, kraje i różne kultury. Nie ruszając się z Olsztyna 7 października 2017 roku mieliśmy okazję przenieść się w 22 nowe miejsca. Tego dnia w naszej szkole odbył się FESTYN RODZINNY. Motywem przewodnim były PODRÓŻE MAŁE I DUŻE. Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej. W tym roku ponad 800 osób wspólnie bawiło się, podziwiało występy innych, delektowało się przysmakami  z różnych stron świata. W przygotowania do festynu zaangażowani byli uczniowie, wychowawcy i rodzice. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować wybrany kraj, przygotować kreatywną mapę, kram z potrawami i zaprezentować się w kolorowym korowodzie. Efekty przerosły wszelkie oczekiwania. Podczas prezentacji mogliśmy podziwiać tęczowe sombrera z Meksyku, wspaniałe chińskie kapelusze, obejrzeć turecki taniec halay i brazylijską gorącą sambę. Były flagi, balony, kwiaty, wstążki, proporce, holenderskie krowy, australijskie rekiny i… mnóstwo pyszności.  W klimat festynu wprowadziła nas klasa III c, która zatańczyła „Taniec dookoła świata”, następnie klasa IV c zdobyła serca widzów francuskim tańcem belgijka. Wszyscy uczestnicy festynu zatańczyli razem „Chocolate choco choco”  –  prawdopodobnie udało nam się ustanowić rekord Olsztyna! Na koniec festynu został rozstrzygnięty konkurs na najwyższą frekwencję – nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wygrali uczniowie z klas I a i III b (obie klasy miały stuprocentową frekwencję). Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Wychowawcom i Nauczycielom za aktywny udział w festynie i poprzedzających go przygotowaniach. Takie działania pozwalają nam lepiej się poznać i tworzyć coraz bardziej przyjazne środowisko szkolne i lokalne.

Tekst: Kinga Szymańska