Zachęcamy do czytania nowości z naszej biblioteki m.in popularnonaukową serię  „101 ciekawostek”: Pociągi, Zwierzęta, Zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.

ks1

Wkrocz w pasjonujący świat piłki nożnej, który fascynuje kibiców na całym świecie. Poznaj jego początki i dowiesz się, jak przebiegała jego historia. Dowiedz się, czemu niektóre stadiony i kluby osiągnęły międzynarodową sławę i jakie były kamienie milowe w dziejach futbolu. W bogato ilustrowanej książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek i interesujące informacje.

ks2

Poznaj fascynujący świat zwierząt ? wybierz się w podróż na pustynię, odwiedź lasy tropikalne, zanurkuj w głąb oceanów i stań na kole podbiegunowym. Przeczytaj o najdzikszych, najdziwniejszych i największych stworzeniach na Ziemi, o mistrzach kamuflażu i wiernych towarzyszach człowieka. W książce znajdziesz zaskakujące fakty i kolorowe ilustracje, które pozwolą ci ujrzeć z bliska nawet najrzadsze okazy

ks3

Poznaj historię starożytnego Egiptu, wielkiej cywilizacji, która pozostawiła po sobie wiele nierozwiązanych zagadek. Dowiedz się, dlaczego budowano piramidy, którzy faraoni byli najpotężniejsi i jak to możliwe, że niektóre mumie przetrwały do dziś w świetnym stanie. W książce znajdziesz najważniejsze informacje, zaskakujące fakty oraz ilustracje ukazujące życie starożytnych Egipcjan.

ks4

Poznaj pasjonującą historię lotnictwa: pierwsze próby lotów, spektakularne porażki, odważnych pionierów awiacji. Przed tobą zbiór faktów i ciekawostek o najważniejszych, najszybszych i najnowocześniejszych samolotach. Ciekawie opracowane informacje uzupełniają kolorowe ilustracje.

ks5

Poznaj pasjonujące morskie opowieści o tym, jak wyglądały pierwsze łodzie, o katastrofach na morzu, o dzielnych marynarzach? Przed tobą zbiór faktów i ciekawostek o największych, najdroższych, najbardziej luksusowych oraz ekologicznych jednostkach pływających. Ciekawie opracowane informacje uzupełniają kolorowe ilustracje.

ks6

Wyrusz w podróż w czasie i przestrzeni, by poznać budzących fascynację i respekt wojowników: zaciekłych rzymskich gladiatorów, okrutnych wikingów, honorowych samurajów i średniowiecznych krzyżowców. Odkryj techniki walki wielkich armii, sprawdź, jakiej broni używali ich żołnierze, i dowiedz się więcej o wybitnych dowódcach, którzy przeszli do historii?

ks7

Poznaj fascynujący świat dinozaurów ? stworzeń zamieszkujących naszą planetę miliony lat temu. Przed tobą zbiór faktów i ciekawostek o roślinożernych gigantach, mięsożernych bestiach, morskich gadach i szybujących w przestworzach lotnikach. Ciekawe opracowane informacje uzupełniają kolorowe ilustracje.

ks5

Poznaj fascynujący świat piratów, korsarzy! Książka odsłania przed nami wszystkie ich tajemnice, opisuje zwyczaje, życie codzienne, rolę, jaką odegrali w historii oraz przedstawia najsłynniejszych piratów? Najważniejszym, a zarazem zaskakującym informacjom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje.

ks8

Kolejna ciekawa książka to „Fajna ferajna” – wzruszające i pełne humoru wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego. Lektura godna polecenia, szczególnie dla szóstoklasistów, którzy na lekcjach historii uczą się o II wojnie światowej.

W Muzeum Powstania Warszawskiego można obejrzeć film dokumentalny o postaciach z tej książki.

Przeżyli Powstanie Warszawskie, choć nieraz byli w poważnych opałach. Halinka ratowała psy i koty. „Kazimierz” przekazywał meldunki i roznosił powstańczą prasę. „Hipek” pełnił służbę w warszawskich kanałach. Mirek uciekł z domu, by walczyć na pierwszej linii. Żydowscy bracia Zalman i Perec przyłączyli się do powstańców po upadku getta i tułaczce po ulicach Warszawy. Dziewięcioletni Jureczek był najmłodszym zaprzysiężonym żołnierzem AK i służył na Mokotowie. Basia ukrywała się w nieludzkich warunkach w warszawskich piwnicach. A łączniczka Jaga, już niemal dorosła, podnosiła wszystkich na duchu w najtrudniejszych chwilach.

Przyjemnej lektury!